Przegubowa wywrotka górnicza Atlas Copco MT42

Minetruck MT42 jest oferowany przez szwedzkie przedsiębiorstwo Atlas Copco założone w Szwecji w 1873 r. Jest to czterokołowa przegubowa  ładowarka, która została przeznaczona do prac w kopalni. Waży 42 tony i została opracowana głównie z myślą o poprawie bezpieczeństwa i komfortu operatora oraz samej wydajności w zastosowaniach budowlanych, górniczych i transportach podziemnych.

Czytaj dalej…

LeTourneau TC-497 Mark II – najdłuższa ciężarówka świata.

Na początku lat pięćdziesiątych pochodząca z Teksasu firma LeTourneau otrzymała zlecenie od rządu Stanów Zjednoczonych na projekt ogromnych pociągów lądowych mogących pokonać nawet najtrudniejsze tereny i najbardziej uciążliwe warunki pogodowe. Największy z nich wyróżniał się niemal 183 metrami długości.

Czytaj dalej…

Sterowiec Airlander 10 – ekologiczny i niezwykle wydajny statek powietrzny.

Z pewnością każdy wie że sterowiec jest o wiele bardziej ekologiczny niż samoloty pasażerskie, choćby za sprawą faktu, że korzysta z balonu wypełnionego helem. Z drugiej strony, samoloty muszą wygenerować ciąg za pomocą silników, zanim ich skrzydła będą w stanie zapewnić siłę nośną, która pozwoli im się wzbić w powietrze.

Czytaj dalej…

Big Bertha – największa na świecie maszyna do drążenia tuneli.

Na początku 2013 roku ówczesne władze miasta w Seattle w Stanach Zjednoczonych zdecydowały się na budowę gigantycznego tunelu o długości 3,2 km, aby odciążyć ciągle zakorkowaną drogę stanową nr 99 (SR 99) która przebiegała przez środek miasta. Budowę największej na świecie maszyny do drążenia tuneli zlecono Japońskiej firmie Hitachi Zosen Corporation.

Czytaj dalej…