Transport morski – opakowania przemysłowe i eksportowe.

Przede wszystkim opakowanie produktu ma na celu jego ochronę przed uszkodzeniem, psuciem się i zanieczyszczeniem, podczas gdy przechodzi on z linii produkcyjnej do konsumenta lub dalszej produkcji. Także wciąż przybywa nowych rozwiązań związanych z automatyzacją procesów pakowania i transportu, również na naszym rynku. Pakowanie np. maszyn i urządzeń przemysłowych wymaga wyboru jak najlepszego rozwiązania, a zależny to głównie od charakteru produktu, jego przeznaczenia i procesu produkcyjnego.

Opakowania w transporcie morskim.

Z pewnością jedną z największych zalet transportu morskiego to przede wszystkim możliwość transportu bardzo ciężkich i wielkogabarytowych towarów. Jednak, by przesyłka zniosła jak najlepiej tak długą podróż bez uszczerbku, trzeba ją bardzo dobrze zabezpieczyć.

Jednak transport morski oprócz swoich wielu zalet posiada także swoje wady. Wynikające głównie z warunków panujących na statkach. Towar transportowany w kontenerach narażony jest przede wszystkim na oddziaływanie dużej ilości wilgoci, zmiany temperatury, brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza oraz duże zasolenie. I dlatego warto pamiętać, że jednym z najważniejszych etapów w organizacji przewozu drogą morską, jest właściwe przygotowanie towaru.

Standardowo towary umieszczane są w skrzyni, a następnie w kontenerze. Dzięki temu jest minimalizowane ryzyko ewentualnego przemieszczania i tym samym uszkodzenia transportowanych ładunków. W przypadku większości towarów konieczne jest zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń wewnątrz samego kontenera. Zazwyczaj opakowania tego rodzaju wykonane są ze specjalnej folii PE lub po prostu folii aluminiowej. Tego rodzaju materiały zapewniają przede wszystkim zabezpieczenie przed wilgocią.

Jakie ma zalety transport morski?

O samym transporcie morskim często mówi się w kontekście porównywania go z drogą powietrzną. Każda z tych metod transportu towarów przez morze lub ocean ma swoje wady i zalety. Jednak zawsze należy dokładnie rozważyć, która z tych opcji jest najkorzystniejsza dla nas finansowo oraz czasowo.

Na pewno niezaprzeczalną zaletą transportu morskiego są same gabaryty przesyłek, które można zapakować do kontenera. Więc jeśli stoimy przed zadaniem transportu dużej ilości sporych wagowo i wymiarowo towarów, transport morski będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jednak należy pamiętać o tym, że ten rodzaj transportu zawsze jest o wiele dłuższy. Więc do transportu morskiego nie nadają się produkty, które szybko się psują. Tutaj lepiej sprawdzi się transport lotniczy.

Karton z paletą – podstawa pakowania w transporcie morskim.

Karton z paletą to zdecydowanie najlepsza i najbezpieczniejsza opcja, jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo towarów w transporcie morskim.

Dlaczego tak jest? Powodów jest kilka, najważniejsze z nich:

  • Bardzo dobra odporność na wilgoć
  • Wytrzymałość – kartony dobrze znoszą obciążenia, można je układać jeden na drugim
  • Bardzo łatwy sposób montażu i demontażu
  • Karton morski jest produktem wielokrotnego użytku
  • Duży wybór wielkości kartonu – doskonałe dopasowanie do rodzaju przewożonego towaru.

Transport morski – usługi pakowania, relokacji, konteneryzacji.

Jak widać pakowanie towaru w transporcie morskim wcale nie jest takie proste jak by się nam mogło nam wydawać. Dlatego należy pamiętać o wielu aspektach i wykazać się dużą starannością. Dzięki temu nasz towar na pewno dotrze w całości do miejsca docelowego. Nawet tak delikatny, jak np. szkło…

Warto dodać, że dla maksymalnej kontroli przewożonego towaru niekiedy na opakowaniach umieszczane są urządzenia monitorujące ładunek podczas transportu. Są to m.in. wskaźniki wstrząsu i przechyłu lub wskaźniki temperatury i wilgotności. Należy też pamiętać, że każda przesyłka musi być odpowiednio oznaczona.

Jeśli nie wiesz w jakim opakowaniu wysłać swój towar? To zapewniamy fachowe doradztwo w wyborze odpowiedniego rodzaju opakowania i wykonamy je dla Ciebie niezwłocznie. Oferujemy także Państwu kompleksowe rozwiązania w zakresie usług logistycznych i pakowania maszyn, urządzeń, towarów oraz wykonujemy inne prace związane z transportem morskim. Dbamy o ich ochronę przed wilgocią, wstrząsami, nadmiernym przechyłem. Naszą szeroką wiedzę wykorzystujemy też świadcząc usługi relokacyjne – relokacja maszyn czy nawet całych linii produkcyjnych i fabryk z naszym udziałem przebiega sprawnie i bezpiecznie, bez zbytniego zakłócania pracy zakładu.

Obsługa klienta

Przyjmujemy zlecenia na transport morski od dowolnych klientów. Współpracujemy z osobami prywatnymi, właścicielami firm oraz dealerami maszyn i urządzeń…