Transport niskopodwoziowy.

Kompleksowa usługa transportu niskopodwoziowego może być bardzo złożoną usługą przede wszystkim na konieczność zachowania bezpieczeństwa przewożonego ładunku oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Transport niskopodwoziowy jest przeprowadzany na tak zwanej naczepie niskopodwoziowej o obniżonym pokładzie ładunkowym, co oznacza to, iż ładunek znajduje się poniżej wysokości kół. Takie naczepy posiadają także tak zwaną rampę najazdową, która w dużym stopniu ułatwiają załadunek wielkogabarytowych ładunków.

Do najpopularniejszych ładunków w transporcie niskopodwoziowym można zaliczyć:

  • maszyny i sprzęty budowlane, rolnicze przemysłowe,
  • części konstrukcyjne budynków i innych obiektów,
  • sprzęt i pojazdy wojskowe,
  • części do okrętów i samolotów,
  • wiele innych dużych i ciężkich ładunków, które nie mogą być transportowane w normalny sposób.

Jakie naczepy są wykorzystywane w transporcie niskopodwoziowym?

Poza samym ciągnikiem siodłowym, transport niskopodwoziowy wymaga oczywiście użycia odpowiedniego typu naczep. Takiego rodzaju pojazd przystosowany do transportu niskopodwoziowego rozpoznać można po kilku charakterystycznych widocznych cechach:

  • znacznie większy obszar pokładu ładunkowego zlokalizowany jest niżej, niż krawędzie górne naczepy, przyczepy lub kół ciągnika siodłowego,
  • średnica samych kół naczepy lub przyczepy jest mniejsza, niż ma to miejsce w przypadku kół pojazdu holującego,
  • pokład ładunkowy przystosowany został do przenoszenia obciążeń punktowych.

Jaka jest cena transportu niskopodwoziowego?

Szacowany koszt transportu niskopodwoziowego może być uzależniony od bardzo wielu czynników. Więc z związku z tym cena przewozu pojazdów np. maszyn rolniczych i innych gabarytów ustalana jest indywidualnie z klientem. Dzieje się tak z prostego powodu, ponieważ zupełnie inna cena będzie za przewiezienie koparki na terenie jednego miasta, a inna za przewiezienie na naczepie niskopodwoziowej zepsutej ciężarówki na znacznie oddalonej trasie. Dlatego poszukując usługi transportu niskopodwoziowego dla siebie, zadzwoń do profesjonalnej firmy i poproś o indywidualną wycenę transportu niskopodwoziowego.

Tak więc jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy można przetransportować każdy ładunek, odpowiedź brzmi tak! Służy do tego transport niskopodwoziowy, dla którego nie jest straszny żaden nawet największy przedmiot.

Obsługa klienta

Przyjmujemy zlecenia na transport morski od dowolnych klientów. Współpracujemy z osobami prywatnymi, właścicielami firm oraz dealerami maszyn i urządzeń…