Kompleksowa usługa transportu niskopodwoziowego może być bardzo złożoną usługą przede wszystkim na konieczność zachowania bezpieczeństwa przewożonego ładunku oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Transport niskopodwoziowy jest realizowany na tak zwanej naczepie niskopodwoziowej o obniżonym pokładzie ładunkowym, co oznacza to, iż znajduje się on poniżej wysokości kół. Takie naczepy posiadają także rampę najazdową, która w dużym stopniu ułatwiają wprowadzenie wielkogabarytowych ładunków.

Do najpopularniejszych ładunków w transporcie niskopodwoziowym oferowanych przez firmy transportowe są np:

  • maszyny i sprzęty budowlane, rolnicze przemysłowe,
  • części konstrukcyjne budynków i innych obiektów,
  • sprzęt i pojazdy wojskowe,
  • części do okrętów i samolotów,
  • wiele innych dużych i ciężkich ładunków, które nie mogą być transportowane w normalny sposób.

Jakie naczepy są wykorzystywane w transporcie niskopodwoziowym?

Poza samym ciągnikiem siodłowym, transport niskopodwoziowy wymaga oczywiście użycia odpowiedniego typu naczep. Takiego rodzaju pojazd przystosowany do transportu niskopodwoziowego rozpoznać można po kilku charakterystycznych widocznych cechach:

  • znacznie większy obszar pokładu ładunkowego zlokalizowany jest niżej, niż krawędzie górne naczepy, przyczepy lub kół ciągnika siodłowego,
  • średnica samych kół naczepy lub przyczepy jest mniejsza, niż ma to miejsce w przypadku kół pojazdu holującego,
  • pokład ładunkowy przystosowany został do przenoszenia obciążeń punktowych.

Jak od strony prawnej wygląda transport niskopodwoziowy?

W kwestiach związanych z wydawaniem pozwoleń na przewozy ładunków niskopodwoziowych z pytaniem najlepiej zwracać się bezpośrednio do GDDKiA. Na ich stronie: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Transport niskopodwoziowy – jaka jest jego cena?

Szacowany koszt transportu niskopodwoziowego może być uzależniona od bardzo wielu czynników. Więc z związku z tym cena przewozu pojazdów np. maszyn rolniczych i innych gabarytów ustalana jest indywidualnie z klientem. Dzieje się tak z prostego powodu, ponieważ zupełnie inna cena będzie za przewiezienie koparki na terenie jednego miasta, a inna za przewiezienie na naczepie niskopodwoziowej zepsutej ciężarówki na znacznie oddalonej trasie. Dlatego poszukując usługi transportu niskopodwoziowego dla siebie, zadzwoń do profesjonalnej firmy i poproś o indywidualną wycenę transportu niskopodwoziowego.

Tak więc jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy można przetransportować każdy ładunek, odpowiedź brzmi tak! Służy do tego transport niskopodwoziowy, dla którego nie jest straszny żaden nawet największy przedmiot.