Paramount Marauder: świetny pojazd wojskowy dostępny dla cywilów.

Marauder to produkt południowoafrykańskiej firmy o nazwie Paramount Cars. Ten wielozadaniowy wszechstronny pojazd o wadze 15 ton jest wstanie wytrzymać wybuch trotylu o wadze 14 kilogramów, a po przestrzeleniu opon jest wstanie przejechać jeszcze 50 km..

Przede wszystkim Marauder to terenowy opancerzony pojazd który może kupić każdy z nas. Ponieważ nie potrzeba do tego specjalnych zezwoleń do kierowania tym kolosem na publicznych drogach. Jego wymiary są następujące: wysokość – 2,7 m; szerokość – 2,6 m; długość – 6,5 m co czynią z niego największego dotychczas produkowanego pojazdu opancerzonego dostępnego dla cywilów. Do tego dochodzi jego olbrzymia waga – ok. 15 ton z możliwością zabrania na pokład 4,5 ton dodatkowego ładunku lub 12 osób.

Marauder musi być także szybki i zwinny.

Mimo jego wielkich gabarytów i wagi rozwija prędkość do 120 km/h, a dzięki pojemnym zbiornikom paliwa jego zasięg to 700 km, trzeba także podkreślić że istnieje możliwość zwiększenia go do 1200 km. Konstruktorzy z RPA zadbali również o komfort użytkowników tego też pojazdu.

System ochrony – najbezpieczniejszy w swojej klasie.

Jego bezkonkurencyjny kadłub jest w stanie zapewnić ochronę przed większości ostrzałów z broni ręcznej, a dostępne są też modele z pancerzem przeciwminowym. Marauder jest niewrażliwy też na zmienne warunki atmosferyczne, niezależnie czy na zewnątrz panuje mróz -40 stopni czy upał 55 stopni Celsjusza. Świetnie radzi sobie też w wodzie! Jego głębokość brodzenia to połowa wysokości auta, co czyni go idealnym pojazdem na mokradła oraz bagniste tereny. Wersja cywilna jest produkowana od 2008 r., a nadwyżki wersji wojskowych są sprzedawane w Afryce.

Układ napędowy najtwardszego pojazdu świata.

Sercem Maraudera jest 300-konny ślinik Diesla, który przekazuje napęd za pomocą automatycznej skrzyni biegów. Dostępne są wersje 4×4 lub 6×6. Zresztą cały Marauder może być dostosowany według Twoich preferencji, zatem po konkretną wycenę musisz zgłosić się do firmy Paramount Cars.

Wystąpił także w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym świata – brytyjskim Top Gearze. Richard Hammond poddał go kilku wymagającym testom. I co widać na załączonym filmie z pewnością kierowcy przyda się trochę doświadczenia, gdyż auto ledwo mieści się na pasie.

guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments