Relokacja maszyn i urządzeń przemysłowych.

Zacznijmy od czegoś, co jest jak najbardziej oczywiste, relokacja maszyn jest od dawna standardem w branży przemysłowej. Potężne maszyny, urządzenia, ładowarki, koparki, kruszarki, dźwigi, spycharki, etc. nie zawsze mogą być przewożone standardowym transportem, a tym bardziej samodzielnie poruszać się po drogach publicznych. W takiej sytuacji przedsiębiorstwo korzysta z usługi relokacji, która pozwala znacznie ograniczyć koszty całej operacji, a do tego gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

Wewnętrzna relokacja maszyn i urządzeń.

Z relokacji korzystają także przedsiębiorstwa zmieniające swoją siedzibę, np. przenoszące linię produkcyjną z jednej miejscowości do drugiej. Wówczas kluczowe znaczenie ma sprawne, bezpieczne i zgodne z przepisami przetransportowanie specjalistycznych urządzeń tak, aby niemal natychmiast po dostarczeniu na miejsce mogły rozpocząć swoją pracę.

Warto podkreślić że usługa relokacji maszyn i elementów linii produkcyjnych może odbywać się wewnątrz samego zakładu produkcyjnego – np. pomiędzy pomieszczeniami lub z części zewnętrznej do wewnętrznej i odwrotnie. Z pozoru może się wydawać to prostą operacją ale w rzeczywistości potrafi przysporzyć niemałych problemów. W tym wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo pracowników, ale także wyposażenia firmy. Wewnętrzna relokacja maszyn nie może przecież skutkować uszkodzeniem zakładowej infrastruktury i tym samym zaprzestania jej produkcji.

Relokacje maszyn to nie tylko transport.

Powszechnie uważa się, że relokacja maszyn to nic innego, jak tylko transport sprzętu pomiędzy dwoma punktami A do B. Gdyby tak było, to usługę relokacji określałoby się po prostu mianem transportu. Tymczasem zakres relokacji jest znacznie szerszy i obejmuje:

  • Załadunek
  • Przewóz
  • Rozładunek
  • Montaż i ustawienie maszyny w docelowym miejscu, wykonanie podłączeń elektrycznych, pneumatycznych czy hydraulicznych

Nierzadko też przeprowadza się usługi demontażu i przekazania maszyny lub elementów linii produkcyjnych do złomowania. Widać zatem wyraźnie, że relokacja maszyn jest usługą kompleksową, dlatego nie można jej utożsamiać wyłącznie z samym transportem.

Do kogo skierowana jest usługa?

Usługa z zakresu relokacji ukierunkowana jest przede wszystkim do właścicieli firm przemysłowych, fabryk, wypożyczalni sprzętu budowlanego i dealerów maszyn rolniczych. Warto pamiętać że relokacja skomplikowanych urządzeń wymaga szczegółowego przygotowania oraz wieloletniego doświadczenia.

Masz pytania?

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą relokacji maszyn, montażu bądź ich rozładunku i chcielibyście uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu.


    O nas

    Nasza misja polega na odkrywaniu i prezentowaniu najbardziej innowacyjnych i potężnych osiągnięć technologicznych. Celem jest inspirowanie, edukowanie i fascynowanie naszych czytelników, prezentując im najnowsze technologie i największe maszyny, statki i pojazdy. 

    © 2023 Created with – SeoFox.pl